U okviru projekta "Srpska moderna umetnost kroz prizmu godišnjice Miloja Milojevića i Save Šumanovića" koji se realizuje uz podršku SOKOJ-a i saradnji sa Galerijom „Sava Sumanović“ iz Šida održaće se izložba, koncert i projekcija dokumentaciono-igranog filma.U utorak, 15. novembra 2016. u Koncertno-izložbenom prostoru FU (Knjaževačka 2a) sa početkom u 19 sati zakazano je svečano otvaranje biografske izložbe Miloja Milojevića i Save Šumanovića. Od 20 sati nastupiće studenti i profesori Fakulteta umetnosti na koncertu posvećenom kompozitoru Miloju Milojeviću a nakon toga emitovaće se dokumentaciono-igrani film o Savi Šumanoviću pod nazivom “Slikar i beračica grožđa Nikole Lorencina”. Ulaz je slobodan.

Godina 2016. je izuzetno značajna zbog posebne prilike u kojoj  se slavi moderna srpska umetnost, kroz stvaralaštvo srpskih velikana u oblasti muzičke i likovne umetnosti. To je godina u kojoj se navršava 70 godina od smrti kompozitora i pedagoga Miloja Milojevića i 120 godina od rođenja likovnog umetnika Save Šumanovića. Fakultet umetnosti u Nišu, kao obrazovno-umetnička i naučna institucija u kojoj se obrazuju budući umetnici iz oblasti muzičkih, likovnih i primenjenih umetnosti kroz realizaciju ovog projekta Srpska moderna umetnost kroz prizmu godišnjice Miloja Milojevića i Save Šumanovića pruža značajan doprinos u obeležavanju godišnjica srpskih umetnika. U tom cilјu realizovana je biografska izložba umetnika, koncertna aktivnost u kojoj učestvovuju nastavnici, saradnici i studenti Fakulteta umetnosti kroz izvođenje dela Miloja Milojevića, kao i projekcija dokumentaciono-igranog filma Slikar i beračica grožđa Nikole Lorencina o Savi Šumanoviću. Projekat se realizuje uz podršku SOKOJ-a i uz saradnju  Galerije slika „Sava Šumanović“ iz Šida.