Svetski dan knjige i autorskog prava

Povodom Svetskog dana knjige i autorskih prava, koji se ove godine obeležava pod sloganom „Svi smo mi čitaoci“ u utorak 23.aprila 2013. godine, pod pokroviteljstvom Narodne biblioteke Srbije, Bibliotekarskog društva Srbije, Ministarstva kulture, Ministarstva prosvete, Sekreterijata za kulturu grada Beograda, udruženja izdavača i knjižara i Biblioteke grada Beograda, Biblioteka Fakulteta umetnosti u Nišu se aktivno uključuje svojim aktivnostima u program koji se ove godine organizuje.

Glevne smernice aktivnosti Biblioteke Fakulteta su usmerene u dve faze. Prva je podrška razvoju malih biblioteka u formiranju fonda, pa je tako Biblioteka Fakulteta poklonila 100-tinak naslova novoformiranoj Muzičkoj školi „Stevan Hristić“ u Gnjilanu-Stanišor. Takođe, priprema poklon knjiga i kataloga Galeriji savremene umetnosti u Nišu.

Druga faza jeste formiranje Centra Balkan Arts Forum : referalni i istraživački centar umetnosti koji bi bio trajnog karaktera a čiji je cilj formiranje jedinstvene baze podataka o umetnost Balkana u svim sferama delovanja kroz umetnike i manifestacije.

Takođe u okviru Koncertne sezone Fakulteta dana 23.04.2013. posetioci će poklonjenom knjigom sebi obezbediti ulaznicu, a knjige će biti namenjene kao podrška razvoju malih biblioteka.

Svetski dan knjige - aktivnosti biblioteka Srbije