Andrija Mamutović dobitnik stipendije Yamaha Muzičke Fondacije Evrope

Andrija Mamutović, asistent na Fakultetu umetnosti u Nišu, dobitnik je stipendije Yamaha Muzičke Fondacije Evrope za 2017. godinu. Čestitamo!

Yamaha, jedan od najvećih svetskih proizvođača muzičkih instrumenata, osnovala je " Yamaha Muzičku Fondaciju" (Yamaha Music Foundation - IMF) u Tokiju 1966. godine. Svrha ove fondacije je da se podstakne interesovanje za sviranje i uživanje u muzici među ljudima iz celog sveta. Yamaha Muzička Fondacija Evrope (IMFE) je evropska neprofitna dobrotvorna organizacija koja je, pre svega, posvećena podršci talentovanim studentima muzike u Evropi.

Od 1990. godine Yamaha Muzička Fondacija Evrope dodelila je stipendije u vrednosti preko milion evra za više od hiljadu izvanrednih mladih muzičara širom Evrope. Stipendija pokriva jednu godinu, a novac se može koristiti za bilo koju svrhu u vezi sa umetničkim usavršavanjem. Kandidati se biraju na osnovu njihove trenutne muzičke sposobnosti i njihovog pokazanog budućeg potencijala. Izbor kandidata poveren je eminentnim stručnjacima iz sveta muzike. Od 1990. godine stipendija je se dodeljuje u nekoliko kategorija, Duvački instrumenti, Klavir, Gudački instrumenti, Udaraljke i Solo pevanje.