Doc. dr Tijana Borić na međunarodnoj ASCE konferenciji u Atini

Dr Tijana Borić, docent Fakulteta umetnosti u Nišu, učestvovala je na 17. godišnjoj međunarodnoj ASCE konferenciji pod nazivom "Ancient Greek Art and European Funerary Art” koja se održala u Atini, u periodu od 5. do 7. oktobra 2017. godine, u organizaciji Harokopio univerziteta‏. Godišnji skup ASCE okupio je preko stotinu međunarodnih stručnjaka iz oblasti istraživanja i promocije memorijalne umetnosti i funerarne kulture. Na konferenciji je predstavljeno 29 naučnih radova iz pera 36 istraživača koji su izneli u prvi plan brojne aspekte složenih uticaja antičke grčke umetnosti na evropsku kulturnu praksu. Dr Tijana Borić uspešno je predstavila rad pod nazivom Antique Transformations and Allegorical Personification of Sorrow: A Case Study of the New Cemetery in Belgrade koji je rezultat saradnje sa kolegom dr Igorom Borozanom, docentom Filozofskog fakulteta u Beogradu.