Izložba crteža, grafičkih matrica i slika mr Anice Radošević Babić u Koncertno-izložbenom prostoru FU

Svečano otvaranje izložbe crteža, grafičkih matrica i slika mr Anice Radošević Babić, redovnog profesora grafike na Departmanu likovnih umetnosti Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu, biće održano u utorak 24. oktobra 2017. godine u 20 časova u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta umetnosti u Nišu, ulica Knjaževačka 2a.

Anica Radošević Babić, rođena 06.07.1972. god. u Vršcu. Osnovne studije na Akademiji umetnosti u Novom Sadu  završila 1996.god. Magistrirala je 2000. godine na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, Katedra za grafiku u klasi profesora Zorana Todovića. Član je ULUS-a od 1999. god.  Radovi Anice Radošević Babić nalaze se u kolekcijama domaćih i inostranih ustanova kulture. Dobitnica je povelje grada Vršca za umetničko stvaralaštvo. Nosioc je domaćih i kordinator više međunarodnih umetničkih studentskih projekata. Od 2014.redovni je profesor na Katedri za grafiku  Akademije umetnosti u Novom Sadu.