Džem sešn Nemanje Radulovića u Nišu

"Biće to lep džem sešn koji ćemo ponoviti i u Nišu, sviraćemo u diskoteci za mlade ljude i tome se jako radujem", kazao je  poznati virtuoz na violini Nemanja Radulović najavljujući gostovanje 18. januara na Fakultetu umetnosti.

Nemanja je u Niš stigao posle nastupa na Internacionalnom filmskom festivalu Kustendorf , a svoje gostovanje na Fakultetu je iskoristio za razgovor sa studentima.

U pratnji prof dr Suzane Kostić, dekana Fakulteta Umetnosti, i kolega  muzičara iz Internacionalnog gudačkog kvinteta «Đavolji trileri»  ( The Devil’s Trills) iz Pariza, sačinjenog od članova kvarteta  «Iliko» (Illico) i srpskog kontrabasiste iz Lebana Bobana Stošića, Nemanja se najpre susreo sa gradonačelnikom Niša prof. dr Zoranom Perišićem, a zatim je počasni doktor Univerziteta u Nišu, posetio i visokoškolsku instituciju koja mu je dodelila ovo visoko priznanje. Na prijemu kod rektora Univerziteta, prof. dr Dragana Antića, dekan Fakulteta umetnosti prof. dr Suzana Kostić je izjavila da već ima planove za saradnju sa Radulovićem i da će njegovu posetu Nišu iskoristiti za dogovore o konkretnim aktivnostima.

Koncert Nemanje Radulovića i The Devil's thrills-a nije bio samo džem sesija, već džem ideja. I to predivna. Jedna od onih možda rizičnih, ali na kraju uspešnih kombinacija koje, između ostalog, pokažu kako izgleda antiletargija i antimalodušnost koji se s pravom očekuju od omladine, na način koji je za nju verovatno i najlepši (i u civilizovanijim sredinama dovoljan i najprimereniji). Ovako nešto je preko potrebno Nišu, kao što je pretpostavljam i celoj zemlji. Još jednom, ja sam počastvovana i ne u klasičnom smislu oduševljena, već pišem ovo u ime posebnosti i kao podsetnik da pravi talenat stvarno uvek nađe svoj put i bezrezervno "otključa" osećaj harmonije o kojoj se ne priča, da bi ona to i ostala - Južne vesti, 19. januar 2013. – Moglo se pročitati u komentarima koji su usledili posle nastupa u diskoteci “Vavilon”.

2013 © Jovan Gojković

Nemanja je posle nastupa još jednom pokazao svoju veličinu donirajući honorar fondu za najtalentovanije umetnike, koji će uskoro biti formiran na Fakultetu umetnosti u Nišu.