Fakultet umetnosti proslavio deset godina postojanja i rada

U ponedeljak 3. decembra 2012. godine Svečanom akademijom u Koncertno-izložbenom prostoru Fakultet umetnosti proslavio je desetogodišnjicu uspešnog rada i postojanja. Centralna proslava jubileja protekla je uz bogat muzički program, izložbu slika, kao i dodelu novoustanovljenih priznanja Fakulteta i diploma najboljim studentima sa tri Odseka. Povelje, najviša priznanja Fakulteta za zasluge i izuzetan doprinos u razvoju i promociji Fakulteta, dekan Fakulteta umetnosti u Nišu prof. dr Suzana Kostić uručila je Univerzitetu u Nišu, Gradu Nišu, Filozofskom fakultetu i prof. dr Draganu Žuniću. Nagrade za umetnički doprinos u afirmaciji Fakulteta poneli su studenti: Andrija Mamutović, student IV godine Odseka za muzičku umetnost – Klavir, Milan Stefanović, student master akademskih studija Grafički dizajn, Aleksandar Milanović, student master akademskih studija Slikarstvo. Uručene su i diplome najboljim diplomiranim studentima u akademskoj 2011/12: Tamburić Jeleni, Đurić Vladislavi, Grujić Sanji i Veljić Svetlani.

Prisutnima su se pored dekana i predsednika Saveta Fakulteta mr Perice Donkova obratili gradonačelnik Niša prof. dr Zoran Perišić, prorektor Univerziteta u Nišu prof. dr Evica Petrović, prof. dr Dragan Žunić, kao i eminentni umetnici iz Beograda prof. Darinka Matić Marović i prof. Aleksandar Vujić koji je Fakultetu umetnosti povodom jubileja posvetio i darivao svoju kompoziciju „Srpsko kolo“.

Video-čestitku za prvih deset godina rada iz Pariza je poslao Nemanja Radulović, proslavljeni niški violinista. Mladi virtuoz je zahvalio i na priznanju koje je na predlog Fakulteta umetnosti dobio od Univerziteta u Nišu - tituli počasnog doktora. Takođe, video-čestitkom se obratila i Dejana Sekulić, koja je nakon diplomiranja na Fakultetu umetnosti u Nišu nastavila usavršavanje u Briselu.

Svečarskoj atmosferi svojom vrhunskom interpretacijom doprineli su studenti Odseka za muzičku umetnost: Teodor Blagojević, Andrija Mamutović, Nikola Peković i vokalna grupa Rosini.