Vilinski zvuci na Fakultetu umetnosti

U četvrtak, 6. decembra u 20h na Fakultetu umetnosti biće održan koncert "Vilinski zvuci", na kome će biti izvedene samo kompozicije autora koji su rođeni, žive ili stvaraju u Nišu.

Kamerni orkestar ''Nova muzika'' iz Niša nastaje, 2012. godine, na inicijativu Studentskog kulturnog centra Niš sa ciljem da predstavi i promoviše dela savremenih srpskih i inostranih autora. Orkestar čine eminentni i afirmisani muzičari grada Niša, kao i studenti gudačkih odseka Fakulteta umetnosti u Nišu na čelu sa poznatim niškim dirigentom Zoranom Stanisavljevićem, docentom na Fakultetu umetnosti u Nišu.

I violina: Jovan Bogosavljević, Stanislava Alađozovski, Bojana Đolović, Milan Jović, Jovan Tešić
II violina: Katarina Vulović-Kostić, Dejan Sotirovski, Jelena Rubaković, Zlata Đačić
Viola: Vladan Veljković, Saška Stojanov-Krstić, Nataša Petrović
Violončelo: Ana Stanković, Milan Janković, Andrija Petrović
Kontrabas: Milovan Dimić

Organizator koncerta je Studentski kulturni centar Niš uz podršku Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu i Niškog simfonijskog orkestra.

Koncert organizuju Studentski kulturni centar Niš, Fakultet umetnosti i Niški simfonijski orkestar.

Koncert kamerne muzike za gudački orkestar
Kamerni orkestar ''Nova muzika'', dirigent - Zoran Stanisavljević
Četvrtak, 06. decembar, 20 sati
Sala Fakulteta umetnosti (Knjaževačka 2a)