Jefimija Kocić i Miljan Ristić osvojili su nagrade na PDP konkursu za dizajn plakata

Jefimija Kocić i Miljan Ristić, studenti master studija Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umeetnosti, osvojili su nagrade na PDP konkursu za dizajn plakata.

Na ovogodišnjoj PDP konferenciji realizovana su tri konkursa: fotografski (na temu ‘’ULICE’’), prostorni, gde je zadatak bio osmisliti uređenje prostora Fabrike za potrebe PDP konferencije i konkurs za dizajn plakata, gde je tema bila slobodna, ali uz korišćenje samo tri boje – crne, plave i crvene. Kod dizajna plakata, žiri je odlučio da nagradi učesnike u dve kategorije: grafički dizajn i ilustracija, a da potom dodeli Grand Prix. Nagrađeni u kategoriji grafičkog dizajna su: 3. mesto – Miljan Ristić, 2. mesto – Srđa Dragović, 1. mesto – Jovana Janković, a u kategoriji ilustracije: 3. mesto – Irena Gajić, 2. mesto – Jefimija Kocić i 1. mesto – Ivan Mesaroš. Grand Prix je osvojila Ivana Radmanovac.