Jovan Bogosavljević i Marija Rajković sa Hibridima nastupaju u Gvarnerijusu

Violinisti Jovan Bogosavljević, vanredni profesor i Marija Rajković, docent Fakulteta umetnosti u Nišu sa kamernim gudačkim orkestrom "Hibridi", koji čine studenti Fakulteta umetnosti iz Niša, održaće u petak, 6.decembra koncert u Centru lepih umetnosti Guarnerius.

Njihov prvi javni nastup nominovan je za koncert godine od časopisa "Muzika Klasika", a proglašen je za najuspešniji koncert NIMUS-a. Orkestar je pozivan na ugledne festivale, gostovao je na Sarajevo Artu i imao saradnju sa violinistom Nemanjom Radulovićem u Nišu ove godine.

Violinisti Bogosavljević i Rajković, gudački ansambl "Hibridi", solisti violinisti Jelena Rubakovic i Jovan Tešić, uz klavirsku pratnju Stevana Spalevića izvešće kompozicije Johana Sebastijana Baha, Đuzepea Tartinija i Antonija Vivaldija.

U Guarneriusu će nastupiti upravo po završetku gostovanja u Italiji i koncerta u jednom od najvećih teatara u Italiji Teatru Nuovo.