Koncert Mine Mendelson i Senke Simonović u okviru Koncertne sezone FU 2013.

Koncertna sezona Fakulteta umetnostu u Nišu 2013. nastavlja se kvalitetnim programom i velikim brojem koncerata u decembru.

U sredu, 04. decembra, nastupiće Mina Mendelson, violina i Senka Simonović, klavir. Na programu su dela Vitalija, Faurea i Ravela.

Mina Mendelson se kao stipendista Vlade Kraljevine Norveške usavršavala na Univerzitetu u Kristijansandu. Održala je veliki broj resitala u reprezentativnim salama širom Srbije i Evrope. Paralelno sa solističkom i kamernom koncertnom aktivnošću bavi se i pedagogijom. Na Fakultetu umetnosti u Nišu radi od 2003. godine. Trenutno je docent na Katedri za gudačke instrumente.

Senka Simonović je diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu u klasi prof. Svetlane Bogino. Usavršavala se dve godine u Parizu kod eminentog profesora i pijaniste Eugena Inđića. Trenutno je student specijalističkih akademskih studija na Fakultetu umetnosti u Nišu, u klasi prof. Aleksandra Serdara. Dobitnik je brojih republičkih i međunarodnih nagrada,  kako solo tako i u disciplini klavirki duo.

Koncerti će se održati u Koncertno - izložbenom prostoru FU (Knjaževačka 2a) sa početkom od 20 časova.

Ulaz na koncert je slobodan uz besplatnu ulaznicu.

Detaljniju biografiju i program koncerta možete pogledati na redizajniranom sajtu Koncertne sezone FU