Koncert Marije – Dinov Vasić u okviru Koncertne sezone FU 2013.

Koncertna sezona Fakulteta umetnostu u Nišu 2013. biće bogatija za četiri koncerta u novembru.

U utorak, 19. novembra, klavirski resital održaće Marija Dinov - Vasić, asistent na Katedri za klavir Fakulteta umetnosti u Nišu. Magistrirala je na NMA Pančo Vladigerov u Sofiji kao stipendista Bugarskog ministarstva obrazovanja i mađarske organizacije Soros Supplementary Grants Program. Tokom studija više puta je ubrajana među najbolje studente Univerziteta u Nišu. Nosilac je povelje Univerziteta kao najbolji diplomirani student FU za školsku 2002/03. Na programu su dela Baha, Mocarta, Šopena, Tajčevića i Debisija.

Detaljniju biografiju i program koncerta možete pogledati na redizajniranom sajtu Koncertne sezone.

Koncerti će se održati u Koncertno - izložbenom prostoru FU (Knjaževačka 2a) sa početkom od 20 časova.

Ulaz na koncert je slobodan uz besplatnu ulaznicu.

Novina koju Fakultet umetnosti u Nišu uvodi je saradnja sa institucijama, organizacijama, udruženjima, firmama ali i sportskim klubovima u vidu organizovanih poseta koncerata u okviru Koncertne sezone FU.

U utorak će gosti u publici biti članovi Društva za razvoj dece i mladih - Otvoreni klub. Otvoreni klub je organizacija koja već 17 godina realizuje programe u cilju stvaranja jednakih mogućnosti za razvoj dece i mladih, afirmacijom demokratskih vrednosti i osnaživanjem mladih za aktivno i odgovorno učešće u zajednici.