mr Slobodan Radojković učesnik izložbe grafika u Kanadi

mr Slobodan Radojković, vanredni profesor na Fakultetu umetnosti u Nišu, jedan je od učesnika izložbe grafika povodom 125 godina od rođenja kanadskog slikara i grafičara Rodolfa Diguea u gradu Nkole u Kanadi.

Kvebeški muzej narodne kulture je u saradnji sa Međunarodnim bijenalom savremene grafike Trua Rivier i radionicom Rodolf Digue, Nkole, Kanada, priredio je izložbu grafika desetoro umetnika iz Belgije, Kanade, Poljske, Meksika i Srbije. Izložba, koja je po pozivu, inspirisana je grafikama kanadskog umetnika a zamišljena je kao svojevrsni dijalog izloženih dela.

Svoje radove su izložili i Nebojša Radojev, red.prof. Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu kao i Michel Barzin (Belgija), Aline Beaudoin, Francine Beauvais, Valerie Guimond, Chantal Harvey, Benoit Perreault (Kanada), Wieslaw Haladaj (Poljska) i Victor Manuel Hernandez Castillo (Meksiko).