Otvaranje Izložbene sezone FU 2017. izložbom studentskih radova “Razigravanje”

Izložbom studentskih radova “Razigravanje” svečano će biti otvorena Izložbena sezona Fakulteta umetnosti u Nišu, u ponedeljak 06. marta 2017. godine sa početkom u 19:30 časova u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Radovi i animirani filmovi studenata nastali su na četvorodnevnoj radionici animacije “Razigravanje” Marije Vulić.

Razigravanje je prva radionica animiranog filma koja se održava na Fakultetu umetnosti u Nišu. Proizašla je iz potrebe da se nastava na predmetu Grafičke komunikacije dopuni još jednom aktivnošću koja će studentima omogućiti neprocenjivo iskustvo, stečeno znanje i veštine iz ove oblasti od strane kompententnog predavača, Marije Vulić. Sa novim izražavanjem u digitalnom medijumu, animator Marija Vulić i studenti Departmana za primenjene umetnosti III i IV godine osnovnih i master akademskih studija, počinju sa razigravanjem svojih kreativnih horizonta. Izlaganjem storyboard-a studenti ukazuju na jasnu razliku u načinu razmišljanja i izražavanja kod svakog od njih, dok u procesu stvaranja animiranog filma deluju kao tim koji stvara sa ciljem da afirmiše filmsku animaciju. Predavač: Marija Vulić, Umetnički direktor JAF-a. Koordinatori: Anita Milić, docent i Miljana Radenković, asistent.