Otvaranje Koncertne sezone FU 2017. tradicionlanim koncertom “Damama na dar 5″

Fakultet umetnosti u Nišu sa ponosom predstavlja svečano otvaranje Koncertne sezone FU 2017. tradicionalnim revijalnim koncertom "Damama na dar". Koncert "Damama na dar 5" će se održati u ponedeljak 06. marta 2017. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno-izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Ulaz na koncert je besplatan.
Kao poklon damama za osmomartovski praznik, publika će imati priliku i zadovoljstvo da uživa u izvođenju talentovanih studenata, pobednika mnogobrojnih takmičenja. Nastupaju: Miloš Vuković - gitara, Sava Pavlić - kontrabas, Jelena Stojilović - sopran, Dušan Čeganjac - harmonika, Kristina Krsmanović - flauta, Aleksandar Raos - klavir, David Kurtić - violina i Đorđe Hartl - vibrafon.

Detaljan program koncerta možete pogledati na sajtu Koncertne sezone FU.

Ovim koncertom, Fakultet umetnosti najavljuje bogatu Koncertnu sezonu FU 2017. u okviru koje će se realizovati i koncerti Konkursa Koncertno-izložbenog prostora FU. U renoviranom prostoru sa modernijom opremom, želimo da svojim posetiocima pružimo nesvakidašnje uživanje u izvođenju klasične i umetničke muzike talentovanih studenata i profesora Fakulteta umetnosti kao i gostujućih eminentnih umetnika iz zemlje i sveta.

Fakultet umetnosti u Nišu dobitnik je nagrade "Organizator godine" za Koncertnu sezonu FU koju dodeljuje renomirani magazin "Muzika klasika" za 2016. godinu. Svečana dodela održana je u Muzeju Narodnog potorišta u Beogradu, u sredu, 02. februara 2017. godine.

Nagradom "Organizator godine" za Koncertnu sezonu FU prepoznat je naporan rad Multimedijalnog centra Fakulteta umetnosti i cilj da kroz koncerte klasične i umetničke muzike podiže nivo kulture grada Niša promovišući talentovane studente, eminentne profesore, gostujuće vrhunske umetnike i svetski priznate muzičare. Takođe kroz vizuelni identitet, plakate i fotografije Koncertne sezone FU promoviše se i kreativni rad studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu. Od formiranja Koncertne sezone FU, u prethodne 4 godine, održano je preko 160 koncerata u Koncertno-izložbenom prostoru FU ali i ostalim koncertnim prostorima u gradu. Deo koncerata prezentovan je na oficijalnom YouTube kanalu FU.

Autor plakata: Ninoslava Girić, Stručni saradnik za izdavaštvo