Priznanje za mr Miljana Bjeletića

Profesoru harmonike na Fakultetu umetnosti u Nišu, mr Miljanu Bjeletiću, Udruženje muzičkih i baletskih pedagoga Srbije je, početkom aprila, dodelilo Priznanje za visegodišnje pedagoške rezultate za 2012. Internacionalna konfederacija akordeonista Svetski kup, članica muzičkog saveta međunarodne organizacije UNESCO, na zimskom zasedanju generalne skupštine u Beču, nominovala ga je za nagradu Priznanje za izuzetne zasluge za 2013. (www.coupemondiale.org), koje će mu biti uručeno na ovogodišnjem svetskom kupu akordeonista, koje će se održati avgusta meseca u Kanadi.

Profesor Miljan Bjeletić je, aprila ove godine u Alkobasi (Portugalija), održao seminar sa učenicima i studentima tamošnjih škola i akademija. U okviru tog festivala, održano je 18. Nacionalno takmičenje akordeonista, gde je bio predsednik žirija. Takođe, u aprilu ove godine, u Kijevu (Ukrajina), učestvovao je u radu žirija na Internacionalnom takmičenju akordeonista.