Student Mihailo Golubović osvojio III mesto za plakat Devetog međunarodnog festivala “Merlinka“

Mihailo Golubović, student treće godine Fakulteta umetnosti u Nišu, Departmana za primenjene umetnosti, osvojio je treće mesto na konkursu za plakat Devetog međunarodnog festivala LGBT filma “Merlinka“, koji će se održati u Domu omladine Beograda, od 07. do 13. decembra, 2017. godine, kao i u Nišu, Novom Sadu, Sarajevu i Podgorici. Mentor: mr Slavica Dragosavac, asistent: Jovana Nikolić. Čestitamo!

Festival “Merlinka“ kroz plakat i prizmu filmske umetnosti šalje poruke o toleranciji, prihvatanju i LGBT egzistenciji. Slogan ovogodišnjeg festivala bio je skraćeni citat Endija Vorhola „Zaljubi se zatvorenih očiju”.