Svečani koncert Ženskog hora SKC-a povodom 10 godina postojanja

Ženski hor SKC-a pod vođstvom dirigenta mr Ivane Mirović, docenta na Fakultet umetnosti u Nišu, proslaviće desetogodišnjicu svog postojanja i rada velikim koncertom u Simfonijskom orkestru u ponedeljak, 15. decembra 2014. godine.

Na koncertu će biti predstavljen opus rada Ženskog hora, etno muzički program u saradnji sa vokalnom grupom Niške devojke i Snežanom Spasić, deo programa posvećem stogodišnjici smrti Stevana Mokranjca kao i delo "Ženska svita" mr Dragana Tomića, vanrednog profesora na Fakultetu umetnosti u Nišu, pisano posebno za ženski hor. U delu programa će kao prijatelji nastupiti i Bojan Mladenović i Kamerni orkestar ’’Constantinus’’ koji izvode delo Aleksandra Sedlara Bogoeva “Idi vidi dedu”.

Sam koncert sastoji se iz nekoliko muzičkih segmenata a na samom kraju biće svećano dodeljena priznanja i zahvalnice svim pojedincima i institucijama koji su doprineli održavanju i razvoju Ženskog hora tokom ovih 10 godina.