Majstorski kursevi za klavir i muzičku produkciju na Fakultetu umetnosti u Nišu

Fakultet umetnosti u Nišu u okviru projekta "Unapređenje izvođačkih sposobnosti mladih muzičara" organizuje jednodnevne majstorke kurseve za klavir i muzičku produkciju nakon čega će polaznici oba kursa učestvovati u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju. Učešće na majstorskim kursevima je besplatno a broj polaznika je ograničen. Realizaciju projekta je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Posao profesionalnih muzičara zahteva niz različitih sposobnosti - muzičke sposobnosti, sposobnosti nastupanja pred publikom i načini prevazilaženja treme, sposobnost snimanja u muzičkim studijima, koje se stiču tokom formalnog obrazovanja. Majstorski kursevi eminentnih profesora je jedan od načina unapređenja muzičkih i izvođačkih sposobnost, a sigurnost u izvođenju je prvi korak, veoma često i najsgurniji u prevazilaženju scenske treme. Dodatni problem izvođača predstavlјa i izvođenje dela koje mora biti trajno zabeleženo u muzičkom studiju. Veoma često anksioznost nastaje tokom samog izvođenja u studiju, pod pritiskom “gluve” sobe, slušalica i mikrofona. U takvim situacijama uloga muzičkog producenta, odnosno snimatelјa je od velikog značaja. Ovaj projekat Fakulteta umetnosti u Nišu teži unapređenju izvođačkih sposobnosti studenata muzičke umetnosti, kako na javnim izvođenjima tako i u studijskim uslovima i upoznavanje celokupnog procesa audio produkcije.

Majstorski kurs klavira i predavanje pijanistkinje Maje Rajković

Jednodnevni Majstorski kurs za klavir i predavanje "Prevazilaženje treme na javnim nastupima i studijskim snimanjima" održaće pijanistkinja Maja Rajković, redovni profesor na Fakultetu Muzičke umetnosti u Beogradu, u ponedeljak 09. oktobra 2017. godine.

Detaljnije o predavanju i majstorskom kursu kao i prijave možete pogledati OVDE.

Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje prof. Đorđa Petrovića

Jednodnevni Majstorski kurs muzičke produkcije i predavanje profesora Đorđa Petrovića, vanrednog profesora i šefa Tonskog studija Fakulteta Muzičke Umetnosti u Beogradu, biće održano u sredu 11. oktobra 2017. godine na kome će polaznici imati priliku da upoznavaju celokupni proces audio produkcije. Nakon toga će polaznici oba kursa učestvuju u studijskom snimanju diskografskog izdanja i koncertnom izvođenju snimlјenih materijala.

Dizajn: Ninoslava Girić, stručni saradnik za izdavaštvo